Grafomotorika

Kód: 169
35 Kč
Skladem (>5 ks)

Jedná se o PDF soubor s 50 stranami ve formátu A4, který je speciálně navržen pro trénink grafomotoriky u dětí ve školce a první třídy. Tento soubor obsahuje různé aktivity a cvičení zaměřené na rozvoj jemné motoriky ruky, což je klíčový dovednostní prvek při psaní. Dále je v souboru také 38 autorských hádanek.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pro předškoláky

Tento soubor je vhodný pro děti ve školce a zejména pak předškoláky, ale využijí jej i učitelé prvních tříd.

Proč trénovat grafomotoriku?

  1. Rozvíjení jemné motoriky: Obtahování čar vyžaduje od dětí precizní pohyby rukou a prstů, což pomáhá posilovat a zlepšovat jejich jemnou motoriku. Toto je klíčové pro pozdější dovednosti, jako je psaní, kreslení a manipulace s drobnými předměty.

  2. Zlepšení koordinace oka a ruky: Obtahování čar dětem umožňuje cvičit koordinaci mezi očima a rukama. Tím se posiluje schopnost sledovat linie a udržovat stabilní ruku při vykonávání pohybů.

  3. Rozvíjení vnímání prostoru: Děti, které obtahují různé tvary a čáry, začínají rozumět konceptu prostoru, velikosti a tvarů. To jim pomáhá s lepším porozuměním vztahů mezi různými objekty a plochami.

  4. Příprava na psaní: Obtahování čar slouží jako předstupeň psaní. Děti se učí sledovat linie a tvary, což je důležité pro tvorbu písmen a číslic. Tato dovednost je klíčová pro úspěšné psaní v budoucnu.

  5. Zlepšení koncentrace: Tato činnost může pomoci dětem zlepšit svou schopnost soustředit se a udržovat pozornost na určitou činnost, což je důležité pro učení a další akademické dovednosti.

Lze používat i opakovaně

Materiál si vytiskněte a můžete jej ihned používat. Pokud chcete listy používat opakovaně, tak je zalaminujte a dítě na ně pak píše centropenem. Ten lze pomocí čističe oken a hadříku smazat.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Předškoláci
Hmotnost: 0.001 kg
5
6x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
LR Avatar autora | 29.2.2024
Super, krasne procvicovani. Syna to bavi.
5
MV Avatar autora | 20.2.2024
Super, jsem nadsena😊pro syna jsem delala skladacky a ted jste mi usetrila cas se sablonama na psani😊tesim se na dalsi
5
LN Avatar autora | 13.2.2024
Brala jsem pro syna, protože moc rád dělá grafomotorické cvičení.
5
LK Avatar autora | 5.2.2024
Koupila jsem pro vnoučka předškoláka. Nerad kreslí, ale tohle ho moc ho baví.
5
MO Avatar autora | 5.2.2024
Hezky zpracované Dětem už trénují
5
VP Avatar autora | 4.2.2024
Velká spokojenost, doporučuji